Συνάντηση Φορέων της Δράμας για Ονειρούπολη

Τετάρτη, 4 Οκτωβρίου 2017
Συνάντηση Φορέων της Δράμας για Ονειρούπολη

Την Τετάρτη 4-10-2017 πραγματοποιήθηκε συνάντηση φορέων της Δράμας με τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο. Στο πλαίσιο της συνάντησης αναλύθηκε διεξοδικά ο σχεδιασμός και η λειτουργία της φετινής Ονειρούπολης και  υπήρξε απόλυτη σύμπνοια και ομοφωνία για τη συνεργασία όλων, ώστε η φετινή Ονειρούπολη να γίνει ακόμη πιο ελκυστική.

Ο Δήμαρχος Δράμας δηλώνει:  «Η σημερινή συνάντηση όλων των φορέων αποδεικνύει την ενεργό συμμετοχή, αλλά και την αγάπη όλων για μια Ονειρούπολη με διαφορετική θεματολογία που μπορεί να ικανοποιήσει όλους. Ο μεγαλύτερος θεσμός των Χριστουγέννων σχεδιάζεται φέτος από ομάδα έμπειρων και ικανών ανθρώπων, οι οποίοι με γνώσεις, όρεξη και μεράκι θέτουν τις βάσεις μιας διαφορετικής Ονειρούπολης που  θα προσφέρει στους επισκέπτες της την καλύτερη εμπειρία των εορτών. Με μεθοδικότητα και φαντασία και σε συνεργασία με όλους τους φορείς της Δράμας, προετοιμάζουμε να υποδεχτούμε τη φετινή διοργάνωση και είμαστε σίγουροι ότι θα ξεπεράσει κάθε προηγούμενη. Η δημοτική μας αρχή έχει θέσει όλες τις απαραίτητες προϋποθέσεις, ώστε να υλοποιήσουμε μια Ονειρούπολη πολλά υποσχόμενη. Διαψεύδοντας όλους όσοι προσπαθούν να μειώσουν το μεγαλείο αυτής της εκδήλωσης, είμαστε καθόλα έτοιμοι όλοι μαζί και ενωμένοι να δώσουμε την αίγλη αυτού του θεσμού που όλοι οι Δραμινοί έχουμε αγκαλιάσει, έχουμε στηρίξει, έχουμε απολαύσει, γιατί η Ονειρούπολη είναι όλων των Δραμινών. Για ακόμη μια φορά ευχαριστώ όλους τους εκπροσώπους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας».