Επίσκεψη της Κινητής Μονάδας Intersport στο 3ο Δημοτικό

Δευτέρα, 9 Οκτωβρίου 2017
Επίσκεψη της Κινητής Μονάδας Intersport στο 3ο Δημοτικό

Τη Δευτέρα 9-10-2017 η εταιρία Intersport του Ομίλου Fourlis στο πλαίσιο του Προγράμματος Κοινωνικής Υπευθυνότητας και σε συνεργασία με τον Δήμο Δράμας πραγματοποίησε την πρωτοβουλία «Φτάνουμε στα Άκρα». Το πρόγραμμα αφορούσε στην επίσκεψη της κινητής μονάδας Intersport στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας και στην παράδοση σε μαθητές αξεσουάρ και είδη γυμναστικής υψηλών προδιαγραφών, τα οποία είναι απαραίτητα για την άσκησή τους και τη διεξαγωγή προπονήσεων σε ομαδικά ή ατομικά αθλήματα. Την κινητή μονάδα συνόδευσαν ο δραμινός Πρωταθλητής, Κώστας Δουβαλίδης, και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, κ. Ιωάννης Καψιμάλης.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει: «Σε μια εποχή όπου αυξάνονται οι καθημερινές ανάγκες και υποχρεώσεις των παιδιών,  η σοφή ρήση των αρχαίων Ελλήνων “Νους υγιής εν σώματι υγιεί” είναι επιβεβλημένη. Η δημοτική μας αρχή στέκεται αρωγός σε κάθε ενέργεια που συμβάλει στη σωστή ψυχική, νοητική και σωματική ανάπτυξη των παιδιών μας. Επιβάλλεται οι νέοι μας που αποτελούν το σήμερα και το αύριο του τόπου μας, να γνωρίσουν τα πολλαπλά οφέλη του αθλητισμού και της υγιεινής διατροφής. Θα ήθελα να ευχαριστήσω την εταιρία Intersport και τον όμιλο Fourlis για την πρωτοβουλία που επιβεβαιώνει το ενδιαφέρον για τους μαθητές της ακριτικής Δράμας».