Επίσκεψη Δημάρχου στο 6o Δημοτικό Σχολείο Δράμας

Τρίτη, 20 Δεκεμβρίου 2016
Επίσκεψη Δημάρχου στο 6o Δημοτικό Σχολείο Δράμας

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, επισκέφθηκε το 6ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας. Οι μαθητές του σχολείου είχαν επισκεφθεί μαζί με τη δασκάλα τους προ ημερών τον Δήμο Δράμας για να εκφράσουν τις σκέψεις, τις ανησυχίες και τις απόψεις τους σχετικά με την κατάσταση που επικρατούσε στο χείμαρρο της Καλλιφύτου στην περιοχή της ανάπλασης.
Η δημοτική αρχή ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα των μαθητών και προέβη στον καθαρισμό του χειμάρρου από σκουπίδια.
Ο Δήμαρχος επισκέφθηκε τους μαθητές στο σχολείο, προκειμένου να τους ευχαριστήσει για την ευαισθησία που δείχνουν για την πόλη και για να τονίσει ότι εισακούγονται οι φωνές και οι απόψεις των παιδιών που αποτελούν το μέλλον του τόπου μας, ενώ τόνισε ότι η παρούσα δημοτική αρχή σέβεται όλους τους συνδημότες ανεξάρτητα από την ηλικία.
Επιπλέον, συνομίλησε με εκπαιδευτικούς και γονείς για την κατάσταση που επικρατεί στον χώρο της παιδείας, αλλά και για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι σχολικές μονάδες.